Obrazovni sistem Singidunum podržao takmičenje u poznavanju lika i dela Nikole Tesle

13.06.2016. 07:18

Na inicijativu Tesline naučne fondacije iz Srbije, organizovano je jedinstveno takmičenje u poznavanju lika i dela Nikole Tesle, u kojem su mogli da učestvuju učenici svih osnovnih i srednjih škola u Srbiji, koje nose naziv našeg slavnog izumitelja i naučnika.

tak nt 2    takm nt 3
Finalno takmičenje održano je 9. juna 2016. godine na Univerzitetu Singidunum, uz podršku Srednjoškolskog centra Singidunum.

takm 4  takmi nt 5

Najboljim mladim poznavaocima Teslinog stvaralaštva, obratili su se najpre organizatori, predsednik fondacije, Nenad Portić i koordinator projekta Radomir Putnik, a potom i domaćini takmičenja dekan Fakulteta za informatiku i računarstvo, prof. dr Dragan Cvetković i direktor Srednjoškolskog centra Singidunum prof. dr Dragan Živković.

tak nt 7  tak nt 6  takmičenje NT 1

Organizatori i domaćini takmičenja bodrili su naše mlade učenike da nastave da izučavaju dostignuća Nikole Tesle i iskazali zadovoljstvo i radost što im je veliki naučnik uzor i inspiracija.