Vesti

Na sajmu obrazovanja u OŠ "22. oktobar"

Osnovna škola "22. oktobar" iz Surčina organizovala je sajam obrazovanja u petak, 8. maja, koji je bio namenjen starijim đacima, prvenstveno maturantima, škola u Surčinu i okolini.  Među predstavljenim školama, našla se i naša gimnazija, za koju je pokazano veliko interesovanje. Zahvaljujemo se organizatorima na pozivu i lepoj atmosferi na sajmu i našim domaćinima - volonterima Stefanu i Marku na pomoći.

Rezultati probe male mature

Prema prvim rezultatima probne male mature, đaci osmih razreda u proseku su odgovorili na nešto više od pola pitanja na testovima. Prema do sada pregledanim testovima, đacima su najteži matematički zadaci iz oblasti geometrije, razumevanje i analiza odlomka književnog teksta iz srpskog jezika, dok su zadatke kombinovanog testa osmaci u proseku bolje znali. Kao i prošle godine, i ove godine mali maturanti nisu pokazali zavidno znanje na završnim testovima, s tim što su, čini se zasad, rezultati malo bolji nego prethodne godine. Takođe, razlika u pokazanom znanju osetna je između đaka iz škola (gradova) koje su štrajkovale tokom proteklih pet meseci i onih koje su sprovodile nastavu regularno.

Sajam obrazovanja u Ustanovi kulture Palilula

U želji da malim maturantima pomogne oko izbora srednje škole i budućeg zanimanja, Gradska opština Palilula je u Ustanovi kulture Palilula organizovala sajam obrazovanja, na kome se predstavilo 36 gimnazija i srednjih škola Beograda, među kojima je bila i naša gimnazija. Đaci osmog razreda su mogli da saznaju sve o programu  gimnazije Singidunum, virtuelnom turom obiđu zgradu naše škole i osvoje majicu škole u igri znanja i memorije. Zahvaljujemo se organizatorima ovog događaja na pozivu, a budućim srednjoškolcima želimo pametan i dobar izbor srednje škole.

Razgovaramo sa maturantima: šta nam govori neverbalna komunikacija?

Gimnazija Singidunum nastavlja sa gostujućim predavanjima u osnovnim školama Beograda. Ove nedelje bili smo u OŠ "Isidora Sekulić", koja je, kako kažu, škola sa najmanje đaka u Beogradu, a mi smo primetili da je jedna od lepše uređenih osmoletki u našem gradu. I ne samo to, ovu školu posebnom čine njeni đaci, naročito đaci osmog razreda, koji su radoznali i bistri sagovornici. Profesor Slavko Alčaković, nastavnik na Univerzitetu Singidunum razgovarao je sa osmacima o neverbalnoj komunikaciji, drugim rečima - šta to naš govor tela govori o nama. Kako se rukuju ljudi koji žele da pokažu svoju dominaciju, zašto se pozdravljamo mašući otvorenim dlanom i sa osmehom na licu, zašto u istim prilikama muškarci i žene odgovaraju različitim gestovima? Na kraju, ostavljamo đacima da sami zaključe, u kojoj meri je moguće uočiti pravilnosti u ponašanju i gestikuliranju ljudi i da li zaista naše telo odaje naše emocije, misli i namere.
Zahvaljujemo se đacima, nastavnicama i pedagogu škole na ovom divnom razgovoru.

Gostovanje gimnazije Singidunum u OŠ "Vuk Karadžić"

U utorak, 7. aprila, bili smo gosti osnovne škole "Vuk Karadžić" u Surčinu. Nastavnik Univerziteta Singidunum, Slavko Alčaković držao je đacima osmog razreda predavanje o ponašanju mladih na internetu, za koje su budući maturanti pokazali veliko interesovanje. Mi im želimo puno uspeha u završavanju osnovnog obrazovanja i poručujemo da pametno i odgovorno koriste internet i društvene mreže.

Zvezdarski sajam obrazovanja

Gradska opština Zvezdara i ove godine je organizovala sajam obrazovanja za đake sedmog i osmog razreda. Na sajmu, koji je održan u holu Beogradske poslovne škole, predstavile su se pretežno škole sa teritorije opštine Zvezdara, a među njima i naša gimnazija. Mlade Zvezdarce smo pozvali da obiđu našu školu, ali i da se prijave za pripremnu nastavu iz matematike za polaganje male mature. Više informacija o tome pogledajte ovde.

Na sajmu zanimanja

U petak, 3. aprila u OŠ "Vasa Pelagić" gimnazija Singidunum je bila učesnik sajma zanimanja, koji se na radost sve dece ove škole i nas učesnika, održava treći put zaredom. U prijatnoj atmosferi i uz veliku zainteresovanost i posećenost osnovaca, desetak srednjih škola predstavilo je zanimanja i znanja koja se u njima stiču. Zahvaljujemo se OŠ "Vasa Pelagić" na pozivu i nadamo se druženju i sledeće godine.

Naša gimnazija na sajmu obrazovanja za škole sa opštine Savski venac

U osnovnoj školi "Kralj Petar I" juče, 25. marta je bio održan mini-sajam obrazovanja, koji ova škola organizuje po treći put za đake svih osnovnih škola u opštini Savski venac. Gimnazija Singidunum je imala priliku da prvi put učestvuje na ovom sajmu i upozna učenike sedmih i osmih razreda ove opštine sa svojim programom, radom i uslovima školovanja. I ovom prilikom maturante smo pozivali na besplatnu pripremnu nastavu iz matematike za polaganje male mature. Zahvaljujemo se OŠ "Kralj Petar I" na pozivu za učešće  i želimo joj da nastavi sa dobrom organizacijom sajma.

Na sajmu obrazovanja u OŠ "Sveti Sava"

U subotu 21. marta, Gimnazija Singidunum se predstavila na sajmu obrazovanja privatnih srednjih škola u osnovnoj školi "Sveti Sava" na Vračaru. Zainteresovani đaci mogli su da saznaju o radu, planu i uslovima školovanja u našoj gimnaziji. Zahvaljujemo se školi "Sveti Sava" na pozivu za učešće na sajmu u njihovoj školi i nadamo se daljoj saradnji.

Ministar prosvete Srđan Verbić na Univerzitetu Singidunum

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Vlade Republike Srbije dr Srđan Verbić, posetio je Univerzitet Singidunum.