Uloga službe za rad i kontakt sa roditeljima

U svom radu SCS se pre svega fokusira na učenika i njegovo zadovoljstvo školom i uslovima u kojima uči i radi. Pored toga, SCS svoj vaspitni i obrazovni rad ostvaruje u partnerskoj saradnji sa roditeljima. Bez stalne saradnje sa roditeljima, njihove upućenosti u rad škole, kao i praćenja napredovanja i rezultata rada njihovog deteta, nema uspešnog vaspitnog rada i izgradnje vrhunski vredne ličnosti, koja će biti pre svega korisna sebi, a zatim porodici i društvenoj zajednici.

Zato je nama veoma važno da naš školski sistem, osim što je potpuno posvećen učenicima, bude fokusiran na partnerstvo sa njihovim roditeljima.

Ovim poslovima se prvenstveno bavi Služba za rad sa roditeljima i učenicima.

Osnovni zadatak Službe za rad sa roditeljima i učenicima je da:

• pruža informacije o SCS naročito učenicima i roditeljima koji su u fazi upoznavanja rada u školi;
  • u fazi upisa u SCS, omogući detaljan uvid roditelja i učenika u sve elemente ugovora, kao i da ih upozna sa svim prostornim i drugim kapacitetima škole;
  • u fazi završetka upisa, upozna roditelje i učenike sa svim njihovim pravima i obavezama;
  • u fazi redovnog obrazovnog rada bude stalno na raspolaganju učenicima i roditeljima za sva njihova dodatna pitanja.

Odlučili smo da više vremena posvetimo roditeljima,  kako bi bili što bolje informisani i spremni za saradnju. Želimo da roditelji budu sigurni da su napravili najbolju odluku kad su izabrali da svoje dete upišu u SCS.

Zakažite razgovor sa Službom za kontakt sa roditeljima:

Najbolji način da se upoznate sa nama i uverite da je Srednjoškolski centar Singidunum pravi izbor za Vaše dete, je da nas posetite i razgovarate sa SLUŽBOM ZA KONTAKT SA RODITELjIMA. Prilikom posete možete dobiti odgovore na sva pitanja vezana za uslove upisa i načinu rada škole, obići zgradu škole i uveriti se u kvalitet opremljenosti, u funkcionalnost i prijatnost prostora.

Termini za sastanke sa SLUŽBOM ZA KONTAKT SA RODITELjIMA su:

ponedeljak - petak od 08-18 č
subota od 09-16 č

Sastanak subotom i radnim danima od 16 do 18 časova je potrebno zakazati najmanje jedan dan unapred

Sastanak možete zakazati putem sledećeg kontakt telefona 065/3093-210 ili putem e-mejla apecelj@scs.edu.rs