Uopšteno o gimnaziji Singidunum

U gimnaziji opšteg tipa nastavni program je osmišljen tako da su u njemu podjednako zastupljeni predmeti iz oblasti društvenih i prirodnih nauka. U gimnazijama opšteg smera stiče se odlično opšte obrazovanje u kome je izbalansiran odnos između časova matematike, fizike, hemije, srpskog i stranih jezika, u kojoj je umetničkim predmetima posvećena pažnja jednako kao i geografiji i istoriji. Za one učenike koji se nisu opredelili još uvek za naučnu oblast u čijim okvirima bi se obrazovali i kasnije usavršavali, gimnazija opšteg tipa je pravi izbor, jer pruža temeljno opšte znanje, a daje mogućnost učenicima da se kroz četiri godine pronađu u određenoj oblasti i kasnije, kada otkriju svoje talente i razviju interesovanja, naprave pravi izbor za dalje školovanje.

U Gimnaziji Singidunum se realizuje plan i program opšteg smera, u skladu sa zakonom i propisanim nastavnim sadržajem. Sistem učenja u ovoj školi pre svega, ima za cilj da podstakne razvoj funkcionalnih znanja, koja će zatim biti nadograđena dodatnom nastavom, vannastavnim aktivnostima i praksom.