Mogućnost polaganja opšte mature

POSEBNE POGODNOSTI POLAGANjA OPŠTE I STRUČNE MATURE
ZA UČENIKE SREDNjOŠKOLSKOG CENTRA SINGIDUNUM

• SREDNjOŠKOLSKI CENTAR SINGIDUNUM u svom sastavu sadrži Gimnaziju opšteg tipa, kao i obrazovne profile Elektrotehničar računara i Administrator računarskih mreža, iz područja rada Elektrotehnika.
  • Po završenom četvrtom razredu srednjeg opšteg obrazovanja i vaspitanja u Gimnaziji, učenici polažu opštu maturu, i nakon toga mogu da se upišu u visokoškolsku ustanovu
  • Po završenom četvrtom razredu srednjeg stručnog obrazovanja, učenici polažu stručnu maturu, nakon čega stiču srednje stručno obrazovanje i mogu se upisati na studije u naučnoj ili stručnoj oblasti u kojoj su stekli srednje obrazovanje i vaspitanje.
  • S obzirom na to da SREDNjOŠKOLSKI CENTAR SINGIDUNUM za svoje učenike obezbeđuje polaganje i opšte i stručne mature, to je učenicima koji u okviru škole završe neki od smerova iz područja rada elektrotehnika, omogućeno da se upišu na studije izvan ove oblasti, jer će za njih škola obezbediti polaganje određenih predmeta opšte mature koje utvrdi visokoškolska ustanova za koju apliciraju.